Nettkonsult As

Områder: Jobb hjemmefra

Selger til: Forretningstjenester

Type mulighet: Nasjonalt agentur / Salgsagent

Betingelser: 50 % provisjon per salg , Ren B2B (faktureres fra ENK/AS) og Rask utbetaling

Fordeler: Gode provisjonsbetingelser / Høyt inntektspotensial / Støtte til salg og markedsføring

Salgskanaler: Hovedsakelig på telefon/webmøter

Vi søker en resultatorientert og selvstendig salgsagent (50 % provisjon)

Har du et godt nettverk, drivkraft og brenner for salg? Vi ser etter en dyktig og motivert selger som ønsker full frihet over sin egen hverdag og bransjens kanskje mest generøse provisjonsmodell.

Hos oss får du hele 50 % provisjon for hvert salg du lander. Du styrer din egen arbeidstid og fremgangsmåte – vi stiller med et solid produkt/tjeneste og alt du trenger av salgsmateriell.

Vi tilbyr:

  • Ekstremt høy provisjon: Du sitter igjen med 50 % av verdien på salgene du gjør.

  • Full fleksibilitet: Jobb hvor du vil, når du vil.

  • Rask utbetaling: Provisjon utbetales umiddelbart når kunden har betalt.

  • Gode verktøy: Du får tilgang til alt nødvendig materiell, innsikt og support fra oss.

Hvem ser vi etter?

  • Du har erfaring med salg (B2B ell) og trives med oppsøkende virksomhet.

  • Du er selvdrevet, strukturert og vant til å jobbe mot egne mål.

  • Du har et eget selskap (ENK eller AS) som du kan fakturere fra.

  • Du kommuniserer godt på enten norsk eller engelsk.

Arbeidsoppgaver:

  • Oppsøkende salg og kontakt med potensielle kunder.

  • Presentasjon og avslutning av salg.

  • Oppbygging av egen kundeportefølje.

Hvorfor tilbyr vi denne modellen?

Som et spesialisert fagmiljø i Nettkonsult.no har vi utviklet sterke digitale løsninger, men vi vet at salg og markedsføring er et eget fag. For å treffe markedet best mulig ønsker vi å spisse laget med personer som har salg som sin absolutte kjernekompetanse.

Siden vi er i en vekstfase, velger vi å investere i resultater framfor å ta risikoen med tradisjonelle fastansettelser. Ved å gi deg hele 50 % av salgsverdien sikrer vi at du får direkte betalt for den verdien og kompetansen du tilfører, samtidig som vi oppnår en ren win-win-modell for begge parter.

Slik søker du: Send oss en kort melding om deg selv, din salgserfaring og hvordan du liker å jobbe. Vi vurderer søknader fortløpende!

Produktene

Du får to komplementære porteføljer å spille på mot norske bedrifter (SMB og mellomstore virksomheter):

  1. Nettkonsult.no (IT-utvikling & Digitalisering):

    • Utvidede utviklingsteam / team augmentation (dedikerte utviklere)

    • Skreddersydd system- og mobilutvikling

    • Webløsninger, skyløsninger og DevOps

  2. Synja.no (Cybersikkerhet, Risiko & Efterlevelse):

    • Penetrasjonstesting og sårbarhetsvurderinger (web, API, kildekode)

    • Rådgivning innen NIS2, ISO 27001, GDPR og DPIA

    • Uavhengig vCISO (Virtual CISO), beredskap og sikkerhetsopplæring

Denne muligheten er interessant fordi:

  • Gode provisjonsbetingelser

    Opp til 50% per avtale

  • Høyt inntektspotensial

    Vi har som mål å nå 2 mil fra fiskalåret 2027 som starter nå i september det betyr at du kan også tjene 2 mil i det året

  • Støtte til salg og markedsføring

    Vi har kundelister som bør føges med eller begne med. Email , Vi kan betale regnigen for telefon og internet om vi har avtale om det.

Vår målgruppe

. Vekstselskaper, Startups og Skaleringsbedrifter (Tech & SaaS)

  • Hvorfor de kjøper: De trenger å bygge/skalere apper og plattformer raskt (Nettkonsult: Utviklerkapasitet / Team augmentation), samt gjennomføre penetrasjonstesting for å bevise sikkerhet overfor investorer og kunder (Synja).

  • Typisk kontaktperson: CTO, Founder eller Head of Product.

2. Små og Mellomstore Bedrifter (SMB) uten egen IT-avdeling

  • Hvorfor de kjøper: De har utdaterte nettsider/systemer som må moderniseres (Nettkonsult), og mangler intern kompetanse på cybersikkerhet og personvern (Synja: vCISO, GDPR og sikkerhetsopplæring).

  • Typisk kontaktperson: Daglig leder (CEO) eller Økonomidirektør (CFO).

3. Reguleresepor og Lisensierte Virksomheter (Fintech, Helse, E-handel, B2B-tjenester)

  • Hvorfor de kjøper: Må oppfylle strenge lovkrav, offentlige påbud og internasjonale standarder (Synja: NIS2, ISO 27001, DPIA, WCAG/universell utforming).

  • Typisk kontaktperson: Compliance Officer, CISO eller IT-ansvarlig.

4. Etablerte Virksomheter med IT-prosjekter eller Spesialbehov

  • Hvorfor de kjøper: Trenger spisskompetanse til enkeltprosjekter uten å ansette fast (Nettkonsult: Softwarearkitektur, DevOps, skreddersydd systemutvikling).

  • Typisk kontaktperson: IT-direktør, Prosjektleder eller Utviklingsledelse.

Salgsagenter søkes

Kandidatprofil  vi letter etter:

  • Erfarne frilansselgere: Du som allerede driver som selvstendig salgsagent (ENK/AS) og ønsker et høymarginprodukt i porteføljen din for å øke inntekten per kundekontakt.

  • Nettverksbyggere: Du som har et etablert kontaktnett innen målgruppen vår, og som raskt kan åpne dører uten å måtte starte helt fra bunnen av.

  • Den selvdrevne «closer-en»: Du som trives best i selve salgsøyeblikket, er trygg på egen gjennomføringsevne, og foretrekker ren resultatlønn fremfor et trygt, men begrenset fastlønnsnivå.

Hvorfor denne muligheten er spennende for kandidaten:

  • Høy oppside (50 % split): De fleste provisjonsjobber tilbyr mellom 10 % og 20 %. Med en 50/50-deling blir du i praksis en likeverdig partner på omsetningen du genererer, noe som gir direkte utslag på bunnlinjen din.

  • Maksimal frihet og autonomi: Ingen mikrostyring, ingen obligatoriske statusmøter eller faste arbeidstider. Du bestemmer selv fremgangsmåte, tidsbruk og hvor fra i verden du vil jobbe.

  • Lav risiko, alt materiell er klart: Du slipper å bruke tid på produktutvikling, merkevarebygging eller administrasjon. Du får nøkkelferdige salgsverktøy og kan gå rett ut i markedet for å skape inntekt fra dag én.